تشخیص سرطان کلیه
۵
(۱)

تشخیص سرطان کلیه

طبق اطلاعات بدست آمده در تشخیص سرطان کلیه ابتلا مرد به  زن ۳ به ۲ است در سن ۷۰-۵۰ سالگی خود را نشان داده و در اطفال ناشایع است.

دکتر مجید صفوی متخصص اورولوژی ، کلیه و مجاری ادراری است . شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس بعد از ساعت ۴ بعداظهر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  • ۸۸۱۹۰۷۹۴ – ۵۵۷۳۷۱۹۵

سرطان کلیه از نوع سلول روشن از سلول های توبول پروگزیمال ناشی می شود.یک ارتباط مثبت بین سرطان کلیه و مصرف سیگار به میزان ۳۵ درصد افزایش خطر وجود دارد.چاقی نیز یک ارتباط مثبت با سرطان کلیه نشان می دهد .افزایش وزن برای خانم ها خطر بیشتری در مقایسه با مردان دارد.افزایش فشار خون خطر ابتلا به سرطان کلیه را به میزان ۳ برابر افزایش می دهد.تماس های شغلی یا آزبست ، نفت ، کادمیوم و سرب ممکن است سبب افزایش خط ابتلا گردد .همراهی بیماری ون هیپل لیندو که یک اختلال اتوزومال غالب است با سرطان کلیه مشاهده شده است .این اختلال با همانژیوباستوم شبکیه و سیستم عصبی مرکزی به خصوص مخچه و کیست های کلیه ، کبد و پانکراس همراه است .فئوکروموسیتوم ممکن است جزئی از این سندرم باشد .

تشخیص سرطان کلیه
تشخیص سرطان کلیه

تشخیص سرطان کلیه

IVP

با پیدایش روش های تصویربرداری گرچه تمایل به انجام IVP  کمتر شده ولی در هماچوری هنوز هم IVP روش ارزیابی استاندارد برای سیستم فوقانی است .گاهی کلسیفیکاسیون ممکن است نشانه ای از وجود تومور باشد.

تشخیص سرطان کلیه
تشخیص سرطان کلیه

سونوگرافی

سونوگرافی یک روش بدون تهاجم و مقرون به صرفه است حساسیت سونوگرافی در تشخیص ضایعات کوچک از IVF بیشتر بوده .

سی تی اسکن

سی تی اسکن روش ارجح در مرحله بندی سرطان کلیه است به کمک سی تی اسکن می توان گسترش موضعی تومور به کپسول کلیه ، ارگان های مجاور مثل کبد و کولون ، ابتلا غدد لنفاوی و متاستاز به احشای دوردست را بهتر ارزیابی کرد .

ام ار آی

در موارد دیگر به علت نارسایی کلیه یا حساسیت شدید به ماده حاجب که نتوان از آن ماده استفاده نمود از ام آر آی استفاده می کنند .ام ار آی به خصوص در بررسی ابتلا عروقی در سرطان کلیه بی نهایت مفید می باشد .ام آر آی روش بررسی ارجح در ارزیابی ورید اجوف است .

برخی خدمات دکتر مجید صفوی متخصص اورولوژی عبارتند از :

سرطان مثانه

سرطان پروستات

 نازایی در مردان

سرطان کلیه

بی اختیاری ادرار

راههای ارتباطی :

  • ایران ،تهران ، میدان ونک ، خیابان گاندی ، خیابان ۲۵ ، پلاک ۱۲ ، طبقه ۲
  • ۸۸۱۹۰۷۹۴ – ۵۵۷۳۷۱۹۵
  • پیج اینستاگرام

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی یک ستاره کلیک کنید ( از راست به چپ)

میانگین امتیاز: ۵ / ۵٫ تعداد رای ۱

اولین رای دهنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 − دو =