تومورهای بیضه
۰
(۰)

فهرست

تومورهای بیضه

آیا می دانید تقریباً ۶درصد تومورهای بیضه شامل تومورهای داربست غده ای هستند در این مقاله می خواهیم در مورد سلول سایر بدخیمی های اولیه بیضه و سرطان بیضه به صورت کامل صحبت کنیم .

  • تومورهای غیر سلول زایگر بیضه ( تومورهای داربست بیضه شامل ۶ درصد تومورهای بیضه غده ای هستند.
  • تومورهای سلول بینابینی شامل ۳-۱ درصد کل تومورهای بیضه را تشکیل می دهند .مشخصه بیماری در سلول های بینابینی وجود بلورهای رینک می باشد .
  • تومورهای سلول پشتیبان سرتولی و سایر تومورهای داربست غده جنسی که کمتر از ۱ درصد تومورهای بیضه را تشکیل می دهد .

گناد و بلاستوم ها

این تومورها منحصراً در بیمارانی دیده می شود که دارای اختلالات جنسی همراه با غدد جنسی غیر طبیعی و صفات ثانویه جنسی غیر طبیعی باشند.از نظر تراکم سلول های زایگر تکثیر یافته و معمولاً مخلوط با سلولهای پشتیبان .

دکتر مجید صفوی متخصص اورولوژی ، کلیه و مجاری ادراری است . شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس بعد از ساعت ۴ بعداظهر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  • ۸۸۱۹۰۷۹۴ – ۵۵۷۳۷۱۹۵

تومورهای بیضه در کودکان

تومورهای بیضه در کودکان نادر است حداکثر سن شیوع تومور بیضه در کودکان در حدود ۲ سالگی است .تومورهای خوش خیم در اطفال شایع تر از بالغین است .

تومورهای بیضه
تومورهای بیضه

تومورهای بافت داربست غدد جنسی

شایع ترین تومورهای غیر سلول زایگر درکودکان تومورهای داربست غده هستند و تومورهای سلول بینابینی نیز شایع ترین این تومورهای بافت داربستی غدد جنسی هستند.معمولاً با بلوغ زودرس معرفی می شوند .میزان تستوسترون پلاسما در این بیماران افزایش خواهد یافت .گنادوتروپین ها (LH ،FSH )به میزان قبل از بلوغ هستند.

چون هیچ کدام از تومورهای سلول بینابینی در کودکان بدخیم نیستند .برداشتن تومور به عنوان درمان محسوب می شود.بعد از تومورهای سلول بینابینی ، شایع ترین تومور داربست غده جنسی در کودکان تومورهای سلول پشتیبان می باشد.اغلب این تومورها خوش خیم می باشند .عموماً حذف بیضه درمان قطعی محسوب می شود.

تومورهای ضمایم بیضه

رابدومیوسارکوم طناب منوی در واقع یک تومور بیضه نیست ولی لازم است یادآوری شود که این تومور به بیضه ممکن است تهاجم نماید .لیکن معمولاً اطراف بیضه است .

رابدومیوسارکوم در گذشته از پیش آگهی نسبتاً بدی برخوردار بوده ولی اخیراً با شیمی درمانی و پرتودرمانی این پیش آگهی به طور قابل ملاحظه ای تغییر کرده است .

نتیجه تومورهای بیضه

در صورت تشخیص درست و به موقع توسط متخصص اورولوژی قابل درمان است .

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی یک ستاره کلیک کنید ( از راست به چپ)

میانگین امتیاز: ۰ / ۵. تعداد رای ۰

اولین رای دهنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × 4 =