پیچ خوردگی بیضه
۰
(۰)

پیچ خوردگی بیضه

آیا میدانید علت اصلی پیچ خوردگی بیضه چیست ؟ در این مقاله می خواهیم به صورت کامل درمورد پیچ خوردگی بیضه و عوارضی که ایجاد می کند صحبت کنیم .

نتیجه پیچ خوردگی بیضه چیست ؟

نتیجه آن فشار روحی شریان و اختلال در گردش خون در بیضه خواهد بود که باعث می شود بیضه دچار تورم و درد شدید شود.

دکتر مجید صفوی متخصص اورولوژی ، کلیه و مجاری ادراری است . شما عزیزان می توانید جهت برقراری تماس بعد از ساعت ۴ بعداظهر با شماره های زیر تماس حاصل فرمایید.

  • ۸۸۱۹۰۷۹۴ – ۵۵۷۳۷۱۹۵

پیچ خوردگی بیضه بیشتر در چه سنی اتفاق می افتد ؟

بیشتر در زمان تولد و دوران بلوغ بین ۱۲ تا ۱۳ سالگی اتفاق می افتد. از هر ۴۰۰۰ نفر یک نفر امکان دارد به پیچ خوردگی بیضه مبتلا شود و طبق آمار بدست آمده نشان داده شده که افراد زیر ۲۵ سال یک از ۲۵۰۰۰ نفر امکان دارد به پیچ خوردگی بیضه گرفتار شوند.

عواملی که باعث می شود پیچ خوردگی اتفاق بیفتد چیست ؟

  • زمانی که بیضه به طور مادرزادی بزرگ تر از حالت طبیعی باشد.
  • بر اثر ضربه و تروما

هر پزشکی که این بیماری را یک بار دیده باشد معمولاً خیلی باتجربه تر از دیگر پزشکان در این زمینه می تواند تشخیص دهد  و در تشخیص به هیچ وجه اشتباه نمی کند و درمان سریع تر صورت می گیرد .

پیچ خوردگی بیضه
پیچ خوردگی بیضه

عده ای عقیده دارند که پیچ خوردگی بیضه ممکن است در دوران جنینی اتفاق بیفتد به همین دلیل بچه هایی که متولد می شوند گاهی اوقات یک بیضه دارند و این ها به دلیل پیچ خوردگی بیضه ای است که در دوران جنینی روی داده است .

پیچ خوردگی بیضه ای که در سنین ۱۲ و ۱۳ سالگی اتفاق می افتد .یک زایده ای در قسمت قدامی جلوی بیضه وجود دارد که ممکن است دچار چرخش شود ویک درد مبهم و شدیدی را ایجاد کند که معمولاً بعد از چند روز خود به خود بهبود می یابد .

برخی پیچ خوردگی ها زودگذر هستند برای مثال زمانی که بند ناف مادر دچار چرخش می شود و بچه  چند ساعتی دچار درد است و بعد این درد از بین می رود و ممکن است چند بار تکرار شود اگر مادر متوجه شود حتماً باید تحت عمل جراحی قرار بگیرد زیرا اگر این بچه ها دچار پیچ خوردگی واقعی شود باید حتماً بیضه آن ها خارج شود .

درمان پیچ خوردگی بیضه

درمان پیچ خوردگی بیضه بستگی به زمان دارد که چند ساعت از پیچ خوردگی گذشته باشد در گذشته ۴ ساعت را مطرح می کردند اما امروزه با ۶ ساعت هم قابل قبول است در صورتی که پیچ خوردگی زیر ۶ ساعت درمان شود معمولاً تا ۹۰ درصد درمان موفقیت آمیز خواهد بود و هر چه زمان بگذرد احتمال موفقیت درمان کمتر خواهد بود و در صورتی که به ۲۴ ساعت برسد امکان اینکه متخصص اورولوژی مجبور شود بیضه را خارج کند زیاد است.

برخی خدمات دکتر مجید صفوی متخصص اورولوژی عبارتند از :

سرطان مثانه

سرطان پروستات

 نازایی در مردان

سرطان کلیه

بی اختیاری ادرار

راههای ارتباطی :

  • ایران ،تهران ، میدان ونک ، خیابان گاندی ، خیابان ۲۵ ، پلاک ۱۲ ، طبقه ۲
  • ۸۸۱۹۰۷۹۴ – ۵۵۷۳۷۱۹۵
  • پیج اینستاگرام

این مطلب چقدر مفید بود؟

برای امتیاز دهی روی یک ستاره کلیک کنید ( از راست به چپ)

میانگین امتیاز: ۰ / ۵٫ تعداد رای ۰

اولین رای دهنده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج − سه =